piątek, 26 października 2018

Siła tkwi w kobietach - razem w słusznej sprawieOd kilku a nawet kilkunastu już lat październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Miesiącem w którym, powtarzane jest jak ważne jest by dokonywać samobadania, robić badania profilaktyczne. Po prostu mieć się na baczności bo rak atakuje w najmniej spodziewanym momencie. Wystarczy chwila nieuwagi a nasze życie może wywrócić się o 180 stopni. I to dosłownie, dlatego tak ważne jest by o tym pamiętać. Stosować się do tych zasad, badać się i najważniejsze z całych sił o siebie dbać.

Niejednokrotnie przeglądając katalog AVON natrafiałam na strony poświęcone tej inicjatywie. Strony na, których znajdowały się zazwyczaj gadżety z różową wstążką – symbolem walki z tą paskudną i jakże wyniszczającą chorobą. Chorobą, która rocznie dotyka tysięcy kobiet w Polsce i na całym świecie. Chorobą przez którą dzieci tracą swoją matkę, przyjaciółka traci swoją przyjaciółkę albo matka traci córkę. W dzisiejszym poście ( choć chciałam zrobić ten post wcześniej, ciągle coś mnie zatrzymywało) chciałabym pokrótce opowiedzieć Wam o akcji AVON kontra rak piersi, a także zachęcić Was do wzięcia w niej udziału. Poszerzajmy wiedzę o tej chorobie, walczmy z nią. Żeby wygrać trzeba walczyć. Żeby wiedzieć trzeba regularnie się badać. Nie zapominajmy o tym. NIGDY. A kupując produkty oznaczone różową wstążką w dużym stopniu wspieramy tą piękną inicjatywę.

Czy wiesz, że …
Każdego roku notuje się ponad 15 tysięcy nowych zachorowań. Co roku na raka piersi umiera blisko 5 tysięcy kobiet, głównie z powodu wykrycia choroby w zbyt zaawansowanym stadium.


O kampanii


Avon dba o kobiece piękno w każdym aspekcie: to firma, która dostarcza tusz do rzęs, ale i zapewnia środki do życia. Firma, która walczy ze zmarszczkami, ale i prowadzi batalię z rakiem piersi. Firma, która wie, że piękne usta to skarb, ale też otwiera usta i zabiera głos w sprawie walki z przemocą w rodzinie oraz niezależności finansowej kobiet.
W 1992 roku ruszyła globalna kampania Avon kontra Rak Piersi. Jej celem jest walka z chorobą, która jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Profilaktyka i działania podnoszące świadomość społeczną w zakresie tego schorzenia to najważniejszy strategicznie projekt prowadzony przez Avon na świecie.
W Polsce kampania Avon kontra Rak Piersi prowadzona jest od 1998 roku i jest jedną z największych inicjatyw społecznych prowadzonych w Polsce. Celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz uświadamianie kobietom, że wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna. Taka świadomość może uratować życie! Działania podejmowane w ramach kampanii mają przypominać, że nowotwór piersi nie jest wyrokiem, a jedynym i najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie i efektywne zapobieganie rozwojowi choroby jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych.

W ramach kampanii podejmowane są między innymi następujące inicjatywy: „Gabinety z Różową Wstążką”oraz „Marsz Różowej Wstążki” a od 2016 roku „Dzień Różowej  Wstążki”.
„Gabinety z Różową Wstążką” to program umożliwiający kobietom wykonanie badań USG piersi, kontrolne badania diagnostyczne oraz edukację na temat zachowań profilaktycznych. W 2017 roku Avon, wraz ze Stowarzyszeniem Amazonki Warszawa-Centrum, w ramach tej akcji dofinansował 7000 badań w Gabinetach w całej Polsce.
Więcej na temat kampanii TUTAJ
Stałym elementem Kampanii jest również „Marsz Różowej Wstążki” (od 2016 roku „Dzień Różowej  Wstążki”). To jedna z tych akcji w Polsce, która zdobyła ogromną aprobatę społeczeństwa, mediów i wielu znanych osób. Udział w tym wydarzeniu jest sposobem na poparcie inicjatywy i podkreślenie istoty problemu. Tradycją stało się, że kobiety mają wtedy także możliwość wykonania USG piersi.Wszystkie działania w ramach kampanii prowadzone są dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży produktów z Różową Wstążką.  Więcej o tym TUTAJ 
Do 2015 roku udało nam się zebrać na ten cel blisko 17 000 000 złotych!

Gabinety z Różową wstążką 2018


Kliknij  TUTAJ na różową wstążkę w wybranym województwie, aby dowiedzieć się gdzie znajduje się Gabinet z Różową Wstążką w Twojej okolicy, zadzwoń i umów się na badanie USG piersi*. 

*O możliwości skorzystania z dofinansowanego przez AVON Kontra Rak Piersi badania USG decyduje kolejność zgłoszeń.

Bez paniki

Strach to wielki sprzymierzeniec raka piersi. Ze strachu właśnie odwlekamy wizytę u lekarza.

·         Nie bój się konsultacji z lekarzem. Powiedz mu o swoich obawach.
·         Nie lekceważ niepokojących Cię objawów… Zwlekanie i odwlekanie wizyty u lekarza utrudni leczenie i wpłynie na rokowania.
·         Nie wypieraj myśli o chorobie. Możesz ją pokonać, jeśli od razu zaczniesz się bronić.
·         Zapamiętaj, kobiety, które wygrały z rakiem to w znacznej większości te, które szybko podjęły odpowiednie, zdecydowane działania – rozpoczęły leczenie.
·         Nigdy się nie poddawaj. Dzięki wiedzy, którą właśnie zdobywasz, Twoje szanse w walce z chorobą wzrosły kilkakrotnie.
·         Pamiętaj! Nie każda zmiana w piersiach oznacza nowotwór, ale każda wymaga konsultacji lekarskiej!


Na zakończenie: Pamiętajmy o tej akcji nie tylko w październiku ale przez cały okrągły rok. Przez 365 dni ktoś potrzebuje naszej pomocy. Dzisiaj potrzebuje jej ktoś obcy a jutro możemy potrzebować jej my. Nie bójmy się pomagać. Pamiętajcie dobro zawsze wraca i to ze zdwojoną siłą.

❤❤❤


PS. PIĘKNIE JEST POMAGAĆ! ❤


20 komentarzy:

 1. Bardzo mądry i wartościowy post. Sama szykuje taki na swojego bloga tylko nieco w innym stylu. Takie wiadomości trzeba nagłaśniać. Badajmy się regularnie. Pozdrawiam, www.pisanepedzlem.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie :) fajnie że także planujesz dodać taki wpis :) w grupie siła! <3
   pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 2. Bardzo ważny post. Bardzo chwale tego typu akcje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że dodajesz tak mądry i wartościowy wpis :) Zgadzam się co do postu ;) Badajmy się 😊 Pozdrawiam serdecznie ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za miłe słowa <3 uważam że warto rozgłaszać takie piękne akcje :) pozdrawiam równie serdecznie <3

   Usuń
 4. Świetny post. Takie akcje są wspaniałe ☺

  OdpowiedzUsuń
 5. To bardzo ważny temat, dobrze że o nim napisałaś :) To prawda, pięknie jest pomagać <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś brałam udział w takiej akcji. Jest to ważny temat oraz masz tu bardzo przydatne informacje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. SUper akcja i porusza bardzo wazny temat! Brawo AVON :)

  OdpowiedzUsuń
 8. To ważne by kobiety czesto robiły sobie badania

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja też jeśli jest możliwość robię takie badania, ale o wizytach u specjalisty to już mogę zapomnąć, są takie straszne kolejki. Dobrze że jest mozliwość iść do lekarza prywatnie, warto poczytać o prywatnych wizytach u specjalisty http://radzsobie.pl/wizyta-u-specjalisty-bez-kolejek-czy-to-mozliwe/

  OdpowiedzUsuń

Witaj, cieszę się, że tutaj jesteś i bierzesz udział w komentarzowej konwersacji. Jednak pamiętaj o jednym: Jeśli jesteś blogerem liczę na to, że napiszesz więcej jak jedno słowo. Dziękuję Ci za poświęcony czas. Odwiedzam blogi komentujących.

POLECANE WPISY