środa, 2 października 2019

Akcja Różowa Wstążka 2019Cześć Moi Drodzy!

Wczoraj rozpoczęliśmy nowy miesiąc – październik. Miesiąc jesieni w pełnym rozkwicie, spadających liści, różańca, misji i walki z rakiem. Dzisiaj przypomnę, szczególnie moim Czytelniczkom jak ważne są badania profilaktyczne, dbanie o siebie i pamięć o chorych na raka piersi kobietach. Jak co roku październik jest różowym miesiącem – akcja różowa wstążka ma na celu uświadamianie Paniom, że samobadanie może wiele wnieść w szybsze wykrycie stadium choroby, podjęcie odpowiednie leczenia a nawet wygraną.

Już w zeszłym roku wspominałam Wam o tym, że AVON od lat wspiera kampanię na rzecz walki z rakiem piersi.  W katalogach znajdziemy produkty z różową wstążką, z których całkowity zysk przeznaczony jest na cele całej kampanii. Dofinansowują badania USG, wspierają osoby chore na raka piersi i po prostu czynią dobro od wielu już lat.


Avon dba o kobiece piękno w każdym aspekcie: to firma, która dostarcza tusz do rzęs, ale i zapewnia środki do życia. Firma, która walczy ze zmarszczkami, ale i prowadzi batalię z rakiem piersi. Firma, która wie, że piękne usta to skarb, ale też otwiera usta i zabiera głos w sprawie walki z przemocą w rodzinie oraz niezależności finansowej kobiet.

W 1992 roku ruszyła globalna kampania Avon kontra Rak Piersi. Jej celem jest walka z chorobą, która jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Profilaktyka i działania podnoszące świadomość społeczną w zakresie tego schorzenia to najważniejszy strategicznie projekt prowadzony przez Avon na świecie.

W Polsce kampania Avon kontra Rak Piersi prowadzona jest od 1998 roku i jest jedną z największych inicjatyw społecznych prowadzonych w Polsce. Celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz uświadamianie kobietom, że wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna. Taka świadomość może uratować życie! Działania podejmowane w ramach kampanii mają przypominać, że nowotwór piersi nie jest wyrokiem, a jedynym i najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie i efektywne zapobieganie rozwojowi choroby jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych.


W ramach kampanii podejmowane są między innymi następujące inicjatywy: „Gabinety z Różową Wstążką” oraz „Marsz Różowej Wstążki” a od 2016 roku „Dzień Różowej  Wstążki”.

„Gabinety z Różową Wstążką” to program umożliwiający kobietom wykonanie badań USG piersi, kontrolne badania diagnostyczne oraz edukację na temat zachowań profilaktycznych. W 2017 roku Avon, wraz ze Stowarzyszeniem Amazonki Warszawa-Centrum, w ramach tej akcji dofinansował 7000 badań w Gabinetach w całej Polsce.

Bez paniki

Strach to wielki sprzymierzeniec raka piersi. Ze strachu właśnie odwlekamy wizytę u lekarza.
·         Nie bój się konsultacji z lekarzem. Powiedz mu o swoich obawach.

·         Nie lekceważ niepokojących Cię objawów… Zwlekanie i odwlekanie wizyty u lekarza utrudni leczenie i wpłynie na rokowania.

·         Nie wypieraj myśli o chorobie. Możesz ją pokonać, jeśli od razu zaczniesz się bronić.
·         Zapamiętaj, kobiety, które wygrały z rakiem to w znacznej większości te, które szybko podjęły odpowiednie, zdecydowane działania – rozpoczęły leczenie.

·         Nigdy się nie poddawaj. Dzięki wiedzy, którą właśnie zdobywasz, Twoje szanse w walce z chorobą wzrosły kilkakrotnie.

·         Pamiętaj! Nie każda zmiana w piersiach oznacza nowotwór, ale każda wymaga konsultacji lekarskiej!

Jak możesz sobie pomóc?

❤  odżywiaj się zdrowo
❤   ruszaj się 
❤ unikaj nałogów 
❤  kontroluj wagę ciała
❤  zaplanuj życie rodzinne
❤  środki antykoncepcyjne stosuj tylko pod kontrolą lekarza
❤  prowadź regularnie samobadanie
❤  poznaj dobrze swoje ciało

Gabinety z Różową Wstążką


 Marsz Różowej Wstążki


❤❤❤

34 komentarze:

 1. Sama jestem konsultantka AVON i bardzo popieram wszelkie takie akcje! Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za przypomnienie o tym. Przy najbliższej wizycie u ginekologa, oprócz cytologii poproszę o badanie piersi!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie :) Trzeba dbać o siebie Kochana :)

   Usuń
 3. Bardzo wartościowa i potrzebna akcja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gostei do seu artigo, seu site é muito bom mesmo, estou toda semana visitando e lendo seus artigos.

  Parabéns!

  Meu Blog: Resultado Mt Cap

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you very much. I am pleased that you are visiting my blog <3

   Usuń
 5. Bardzo popieram AVON za tą akcje, tak samo jak akcje dotyczące przemocy wobec kobiet. Mówi się już o takich problemach coraz częściej, ale mam wrażenie, że nadal za mało. Niewiele kobiet wie jak dobrze przeprowadzić samobadanie piersi, a co najgorsze większość myśli, że ich to nie dotyczy, ponieważ w rodzinie nie było takich problemów. O takich sprawach trzeba mówić głośno i mam nadzieję, że Twój post trafi do dużej liczby odbiorców :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak samo :) Obie akcje są bardzo ważne :) Niestety masz rację, że w tym zakresie wiemy dość niewiele a szkoda, bo taka wiedza może uratować życie.
   Też mam taką nadzieję :)

   Usuń
 6. Bardzo się cieszę z tej akcji w Polsce. My kobiety musimy być świadome i nie bać się pójść do lekarza na badania. Zwłaszcza, że duża część miast oferuje je za darmo. Popieram różowy październik i noszę różową wstążkę.
  Kasia pisze...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też cieszę się, że ta akcja ma miejsce w Polsce :) Masz rację, musimy pamiętać o badaniach :)

   też do Ciebie zerknę :)

   Usuń
 7. A truly precious action. I'm your new GFC follower ♡

  https://heytreesje.blogspot.com/2019/10/halloween-beauty-products-i.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Cieszę się, że są takie inicjatywy i dobrze, że poruszasz temat różowego miesiąca :) jest mnóstwo akcji w których można wziąć udział i trzeba o tym mówić!
  BLOG
  YOUTUBE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie to cieszy :) Już drugi rok z kolei o tym wspominam na swoim blogu :) Warto o tym pisać i mówić :)

   Usuń
 9. Bardzo dobrze że poruszyłaś taki temat, tak ważny dla Nas kobiet!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. warto o tym pisać :) i uświadamiać nam kobietom jakie to jest ważne :)

   Usuń
 10. Bardzo przydatna jest taka akcja. Warto pamiętać o takich rzeczach, bo zdrowie jest najważniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wspaniale słyszeć o takich akcjach. O swoje zdrowie należy dbać przez całe życie! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się :) To prawda, przez całe życie :)

   Usuń
 12. Dobra akcja! Różowy przecież jest ładny...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to prawda :) ja bardzo lubię różowy, to mój ulubiony kolorek :)

   Usuń
 13. Powinniśmy często robic sobie takie badania, chociaz profilaktyczne, jakie o tym dowiecie się na tej stronie http://www.hotel-palac.pl/badania-profilaktyczne-ktore-powinienes-wykonywac-przynajmniej-raz-w-roku/. A takie akcje powinny byc jak najczęściej coraz więcej kobiet chce się badać

  OdpowiedzUsuń

Witaj, cieszę się, że tutaj jesteś i bierzesz udział w komentarzowej konwersacji. Jednak pamiętaj o jednym: Jeśli jesteś blogerem liczę na to, że napiszesz więcej jak jedno słowo. Dziękuję Ci za poświęcony czas. Odwiedzam blogi komentujących.

POLECANE WPISY