środa, 29 maja 2019

miś który pomaga - pluszowy miś na Dzień Dziecka z PepcoHej wszystkim!

Dzień Dziecka tuż, tuż. Co  podarować z tej okazji swojemu maluchowi? Zdalnie sterowany samochodzik? Lalkę? Słodycze? Owszem możemy to wszystko jak najbardziej zakupić i wręczyć dziecku ale co powiecie na pluszowego misia? A jeśli jeszcze dodatkowo ten miś ma magiczną moc i pomaga podopiecznym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, frajda z prezentu będzie jeszcze większa. Ja jako, że uwielbiam pomagać przychodzę do Was dzisiaj z krótkim i dość spontanicznym postem poświęconym właśnie pluszowym misiom, które możemy zakupić w Pepco. Opowiem Wam nieco o TPD a także  więcej o  samych misiach i o tym w jakiej są one cenie. Oraz jakie korzyści daje kupno wyżej wymienionych pluszowych zabawek. 

Znalezione obrazy dla zapytania miÅ› pepco TPD

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci skrót: TPD jest ogólnopolskim, 
pozarządowym stowarzyszeniem prowadzącym działalność pożytku publicznego na 
rzecz dzieci.
W ramach działalności służy dzieciom - przede wszystkim wymagającym ratunku i pomocy. Walczy o dobro dzieci: powracających z zesłania i obozów koncentracyjnych, osieroconych i zagrożonych sieroctwem, żyjących w skrajnej nędzy i poniżeniu, głodnych, żebrzących, bezdomnych, nieślubnych, wykorzystywanych, zaniedbanych edukacyjnie i wychowawczo, maltretowanych fizycznie i psychicznie, sprawiających trudności wychowawcze, wykolejonych, zagrożonych uzależnieniami i uzależnionych (od alkoholu, narkotyków i nikotyny), o złym stanie zdrowia i niepełnosprawnych.
Historia

Towarzystwo powstało w 1949 w wyniku zjednoczenia Robotniczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Chłopskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W tym samym roku nadano statut TPD.

Działalność

Towarzystwo pomaga rodzicom, władzom samorządowym i państwowym w wypełnianiu ich obowiązków wobec dzieci. Posiada w tej działalności liczący się dorobek. Wypracowywany on był przez Robotnicze Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (od 1919), Chłopskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (od 1949) i po ich zjednoczeniu przez TPD (od 1949). Wtedy Towarzystwo jest elementem wpływu na młodzież i pedagogię ze strony obowiązującego systemu politycznego.
Towarzystwo jest orędownikiem wszechstronnego rozwoju dzieci, wychowania ich na ludzi wrażliwych na krzywdę i niesprawiedliwość społeczną, uspołecznionych, gospodarnych, pracowitych, tolerancyjnych, dobrze przygotowanych do życia w rodzinie i demokratycznym społeczeństwie.
Towarzystwo ma współudział w rozwoju rzecznictwa spraw i praw dziecka, w budzeniu powszechnej wrażliwości na jego zagrożenia, krzywdy i potrzeby. Hasło Towarzystwa „Wszystkie dzieci są nasze”, spopularyzowane zostało z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka (Święta Dziecka), którego było przez wiele lat inicjatorem i organizatorem.
W ciągu dziesięcioleci Towarzystwo m.in. organizowało i prowadziło:
·         domy dziecka dla dzieci osieroconych i zagrożonych sieroctwem społecznym (bezpośrednio po latach niewoli i dwóch wojnach światowych);
·         wakacyjny wypoczynek dla dzieci (półkoloniekolonieobozy, biwaki, małe formy wczasów w miejscu zamieszkania, dziecińce wiejskie dla „maluchów” w okresach pilnych prac polowych, ośrodki wycieczkowe dla dzieci ze wsi w atrakcyjnych pod względem turystycznym miastach);
·         dla małych dzieci: kuchnie mleczne, punkty opieki nad matką i dzieckiem na wsi, środowiskowe punkty opieki, żłobki, przedszkola społeczne;
·         placówki ważne dla zdrowia dzieci: prewentoria, sanatoria, punkty sanitarne na wsi, poradnie higieniczno-wychowawcze, Przychodnię Przeciwgruźliczą dla Dzieci i Młodzieży w Łodzi;
·         dla dzieci w wieku szkolnym: szkoły świeckie, „zielone klasy”, bursy, internaty, świetlice dworcowe, domy wczasów dziecięcych;
·         placówki i formy działalności służące organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży np.: świetlice, samorządy dziecięco-młodzieżowe, środowiskowe ogniska wychowawcze (w tym socjoterapeutyczne i integracyjne) – ratujące dzieciom rodzinę naturalną, zapewniającą im powodzenie w nauce i w życiu; place zabaw, ogródki jordanowskie, wypożyczalnie sprzętu sportowego, turystycznego, biblioteki (w tym ruchome), amatorskie i profesjonalne teatry kukiełkowe;
·         dożywianie dzieci, walkę o wprowadzenie posiłku dla wszystkich dzieci w placówkach edukacyjnych, pomoc materialną dzieciom z rodzin najuboższych, oświatę zdrowotną wśród dzieci, młodzieży oraz ich rodziców i wychowawców, zajęcia z zakresu kultury fizycznej, sportu i turystyki;
·         działalność służącą przeciwdziałaniu wypadkowości dzieci w ruchu drogowym;
·         działalność w zakresie podnoszenia poziomu kultury pedagogicznej rodziców i społeczeństwa.

Znalezione obrazy dla zapytania miÅ› pepco TPD

 Kupując pluszowego misia w Pepco za jedyne 29,99 zł wpieramy Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Ze sprzedaży misiów 250  podopiecznych stowarzyszenia będą mogli wyjechać na wakacje. Wielu z nich pierwszy raz w życiu. 

Na Dzień Dziecka spraw radość dzieciom

 z Pepco! 

❤❤❤

56 komentarzy:

 1. Super
  Nie słyszałam o tej akcji wcześniej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się o niej dowiedziałam na Instagramie Pepco :)

   Usuń
 2. świetna inicjatywa! Na pewno zakupię takiego misia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękna inicjatywa! :)
  Szkoda, że nie ma Pepco w pobliżu mojego miejsca zamieszkania...
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadza się :) Ja do najbliższego Pepco mam 17 km :D Ale dam radę dojechać, oby misie jeszcze były dostępne :)

   Usuń
 4. Świetny prezent za niewielka cenę a przy tym pomaga! Nie wiedziałam o tej akcji.
  Mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadzam się :) fajnie, że mogłaś dowiedzieć się o niej u mnie na blogu :)

   Usuń
 5. Nie wiedziałam że jest taka inicjatywa bardzo fajny pomysł :) Sama posiadam w domu tego brązowego pluszaka z niebieską muszką jest świetny! :) Pozdrawiam serdecznie 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jest jest :) Sama o niej nie wiedziałam, ale podpatrzyłam na profilu Pepco na Instagramie i postanowiłam o niej napisać na blogu :) Jej, to mega uroczy ten misio jest <3
   ja także pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 6. Bardzo fajna inicjatywa! Nie miałam pojęcia o niej :) dobrze wiedzieć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadzam się :) fajnie, że dowiedziałaś o niej ode mnie z bloga :) bardzo mnie to cieszy :)

   Usuń
 7. Niezwykle pomocna inicjatywa. Kiedy byłam mała sama uwielbiałam misie i otrzymywanie nowych maskotek sprawiało mi wiele radości, dlatego cieszę się, że ktoś w ten sposób może dodatkowo pomóc innym. Świetny post!
  Pozdrawiam
  Mona Bednarska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się :) Oj ta też uwielbiałam dostawać misie. W sumie nadal je lubię. Mam na półkach maskotki z lat dzieciństwa a w tej kolekcji jest miś podarowany mi przez moją zmarłą już babcię, piękna pamiątka na zawsze :)
   To prawda, kupując takiego misia pomagamy i to jest piękne :)

   pozdrawiam

   Usuń
 8. Świetna akcja. Oby więcej takich :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Iwetto! Bardzo dobrze, że napisałaś o tej akcji, bo, szczerze pisząc, nie słyszałam o niej, mimo że Pepco mam naprawdę niedaleko swojego domu. Faktycznie, możemy maluchowi podarować sterowany samochodzik czy inny bajer, ale jednak pluszowy miś ma swój urok, a jeszcze bardziej w momencie, w którym zakup misia idzie na tak dobre cele. Nic tylko kupować i pomagać! A 30 zł to nie jest jakaś wygórowana cena bardzo;) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mnie to cieszy kochana Pando :) Jak to moja mama powtarza: " Miś to najlepszy przyjaciel dziecka". Planuję zakup takiego pluszaka :) Cena zachęca :)

   pozdrawiam równie serdecznie

   Usuń
 10. Ciekawa i pożyteczna akcja. Bardzo ładnie z Twojej strony, że o niej wspomniałaś. Ja wcześniej o niej nie słyszałam. Jeśli chodzi o akcje związane z misiami kojarzę tylko tę organizowaną przez Rossmann. ;)
  Buziaki! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się :) Dziękuję bardzo. Uwielbiam pomagać. Staram się wspierać słabszych, wspomagam też zwierzęta, wysyłam smsy z pomocą. Rossmann co roku organizuje akcje z misiami ale te misie kosztują średnio 80 zł. Jak kogoś nie stać niestety nie pomoże. Plusem w Pepco jest to, że misie kosztują 30 zł :) To zawsze te 50 zł mniej :)

   buziaki

   Usuń
 11. Nie miałam pojęcia, że Pepco angażuje się w tak pożyteczne akcje. Super, bo lubię tam zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już słyszałam o tej akcji :) Ja też lubię ten sklep :)

   Usuń
 12. To fajny prezent dziecko się ucieszy i w dodatku pomagasz :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny post! Nie widziałabym o tej akcji :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajna akcja! Prezent również fajny. Świetnie, że można sprawić radość ukochanej osobie i jeszcze przy tym pomóc. Sama chętnie podarowałabym takiego misia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście że tak :) Zgadzam się, że to super pomysł na prezent :) Ja też :) Nawet sama sobie chyba go kupię :)

   Usuń
 15. Mamy go! Córka go uwielbia :-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nawet nie wiedziałam że pepco zrobił taka inicjatywę. Świetny pomysł misiu sprawi radość dziecku a przy okazji i pomoże innym. Chyba zakupie tego misia ale w tym przypadku mojej młodszej siostrze albo po prostu sobie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jest taka akcja jest :) Całym sercem popieram takie inicjatywy :)
   Polecam :)

   Usuń
 17. Fajna misiowa akcja, nie wiedziałam że Pepco ma takie miski❣️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się :) Też nie wiedziałam dopóki nie zobaczyłam tych misiów na ich profilu na IG :)

   Usuń
 18. Miś uroczy :) Inicjatywa super :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetna inicjatywa! Ja na pewno sprezentuję takiego misia dla mojego małego brata :) Przyjemne z pożytecznym.
  Pozdrawiam serdecznie
  Aleksandra

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się :) Oooo na pewno się ucieszy :)

   także pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 20. Super sprawa! Uwielbiam tego typu akcje. Warto pomagać. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście że tak :) Ja też uwielbiam takie akcje i uwielbiam pomagać :)

   Usuń
 21. Oh very interesting post darling
  xx

  OdpowiedzUsuń
 22. Faktycznie, podwójna radość! I nasza z pomagania, i dzieciaków z prezentów, to piękne;*

  OdpowiedzUsuń
 23. Myślę,że podarowanie prezentu, który pomaga jest najlepszym upominkiem dla dziecka. Pamiętam też akcje z tvn "podaruj misia". Nie dośc,że sprawiamy radość naszym bliskim pociechom, to ejdnocześnie pomagamy tym, którzy pomocy potrzebują :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo szlachetna akcja :) Sama kupiłabym takiego misia. Ciekawa jestem czy akcja będzie jeszcze dostępna, gdy tylko będę w Pepco. Niestety mam daleko do tego sklepu i trudno mi się wybrać tam tylko po jednego misia, ale przy okazji z chęcią kupiłabym dla siostrzeńców :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Lubię takie akcje, gdy przez zakup różnych rzeczy można komuś pomóc. Mój tata na święta kupił misia sprzedawanego w sklepie przy kasie, bo i tak miał kupić pieskowi jakąś zabawkę, takie 2 w 1 :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też bardzo lubię takie akcje :) Jej to faktycznie takie 2 w 1 :D

   Usuń
 26. Bardzo żałuję, że przegapiłyśmy taką fajną akcję. Ostatnio jednak były u nas duże zawirowania. Może pojawi się jakaś następna. Uwielbiamy misie! A kiedy nazbieramy ich za dużo, przekazujemy na różnego rodzaju kiermasze dobroczynne :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 28. Misie to są na pewno najlepsi przyjaciele każdego dziecka i moje maluchy przepadają za misiem szumisiem. Jak tylko z artykułu https://whisbear.com/pl/blog/canal-plus-whisbear-w-serialu-czyli-pokolenie-start-upu/ dowiedziałam si,e że wystąpił on w serialu telewizyjnym, to z maluchami zabraliśmy się do oglądania.

  OdpowiedzUsuń
 29. Jestem pod wielkim wrażeniem. Świetny artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 30. Super inicjatywa, robiąc prezent jednemu dziecku, można wesprzeć także inne dzieciaki ;)

  OdpowiedzUsuń

Witaj, cieszę się, że tutaj jesteś i bierzesz udział w komentarzowej konwersacji. Jednak pamiętaj o jednym: Jeśli jesteś blogerem liczę na to, że napiszesz więcej jak jedno słowo. Dziękuję Ci za poświęcony czas. Odwiedzam blogi komentujących.

POLECANE WPISY